Composite Schedule

March 2020
Schedule for the month of March 2020
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
1
vs Drew
@ CenturyLink Sports Complex; Fort Myers, Fla.
11:00 AM

vs Kenyon
@ CenturyLink Sports Complex; Fort Myers, Fla.
1:00 PM
2
vs Clark University
@ CenturyLink Sports Complex
9:00 AM

vs Finlandia
@ centuryLink Sports Complex; Fort Myers, Fla.
11:00 AM

vs Saint Mary's (Minn.)
@ Lake Myrtle #5 | Auburndale, Fla.
1:15 PM
3
vs Grove City
@ North Collier Regional Park; Naples, Fla.
9:00 AM

vs Clark University
@ North Collier Regional Park
11:00 AM

vs Waynesburg
@ Chain of Lakes Stadium | Winter Haven, Fla.
12:30 PM

at Wash. & Jeff.
6:00 PM
4
vs Bridgewater (Va.)
TBA
5
vs North Central (Ill.)
@ CenturyLink Sports Complex; Fort Myers, Fla.
9:00 AM

vs Rose-Hulman
@ Lake Myrtle #8 | Auburndale, Fla.
10:30 AM

vs SUNY Delhi
@ Century Link Sports Complex - Fort Myers, FL
11:00 AM

at Wabash
4:00 PM
6
vs UAH Chargers Open

vs UAH Chargers Open

vs Martin Luther
@ North Collier Regional Park; Naples, Fla.
9:00 AM

vs Clark University
@ Lake Myrtle #2 | Auburndale, Fla.
9:15 AM

vs Grove City
@ North Collier Regional Park; Naples, Fla.
11:00 AM

vs Mass.-Dartmouth
@ Lake Myrtle #2 | Auburndale, Fla.
12:45 PM

at Frostburg St.
5:00 PM
7
vs UAH Chargers Open
10:00 AM

vs UAH Chargers Open
10:00 AM

vs Ohio Northern
@ Auburndale, Fla.
9:00 AM

vs Elms
@ CenturyLink Sports Complex; Fort Myers, Fla.
9:00 AM

vs Anna Maria
@ CenturyLink Sports Complex; Fort Myers, Fla.
1:00 PM
8
at Hanover
1:00 PM
9
10
at Anderson (Ind.)
2:00 PM

at Anderson (Ind.)
5:00 PM
11
vs Siena Heights
6:30 PM
12
13
vs NCAA Division III Indoor Track & Field Championship

vs NCAA Division III Indoor Track & Field Championship
14
vs NCAA Division III Indoor Track & Field Championship

vs NCAA Division III Indoor Track & Field Championship

at Kenyon
12:30 PM

at Bluffton
1:00 PM

at Bluffton
4:00 PM
15
vs Chicago
1:00 PM
16
17
18
vs NCAA Division III Swimming and Diving Championships
Prelims at 10 AM/Finals at 6 PM

vs NCAA Division III Swimming and Diving Championships
Prelims at 10 AM/Finals at 6 PM

vs Siena Heights
4:00 PM
19
vs NCAA Division III Swimming and Diving Championships
Prelims at 10 AM/Finals at 6 PM

vs NCAA Division III Swimming and Diving Championships
Prelims at 10 AM/Finals at 6 PM
20
vs NCAA Division III Swimming and Diving Championships
Prelims at 10 AM/Finals at 6 PM

vs NCAA Division III Swimming and Diving Championships
Prelims at 10 AM/Finals at 6 PM
21
vs Rose-Hulman Early Bird Meet
12:30 PM

vs Rose-Hulman Early Bird Meet
12:30 PM

vs NCAA Division III Swimming and Diving Championships
Prelims at 10 AM/Finals at 6 PM

vs NCAA Division III Swimming and Diving Championships
Prelims at 10 AM/Finals at 6 PM

vs Defiance
1:00 PM

at Defiance
1:00 PM

at Carthage
1:00 PM

at Augustana (IL)
2:00 PM

at Defiance
3:15 PM

vs Defiance
4:00 PM
22
at Cornell College
1:00 PM

vs Carthage
2:00 PM

vs Carthage
5:00 PM
23
24
at Heidelberg
4:00 PM

vs Anderson (Ind.)
4:00 PM

vs Anderson (Ind.)
4:00 PM
25
26
27
28
vs April Fool's Invitational

vs April Fool's Invitational

at Adrian
1:00 PM


vs Adrian
1:00 PM

at North Park
2:00 PM

at Adrian
3:30 PM

at North Park
4:15 PM
29
vs Adrian
1:00 PM

at North Central (Ill.)
1:00 PM

vs Wooster
2:00 PM

at North Central (Ill.)
3:15 PM
30
31
vs Kalamazoo
3:00 PM

vs Olivet
4:00 PM

vs Kalamazoo
5:15 PM

1
at Alma
4:00 PM
2
vs Calvin
3:00 PM

vs Calvin
5:00 PM
3
vs Distance Carnival

vs Distance Carnival

vs Calvin
4:00 PM
4
vs Marv Frye Invitational
10:00 AM

vs Marv Frye Invitational
10:00 AM

vs Earlham Spring Invitational
1st Round

vs Bluffton
11:00 AM

vs Alma
1:00 PM

at Calvin
1:00 PM

vs Bluffton
1:15 PM

vs Alma
3:45 PM

at Trine
4:00 PM